Az előző bejegyzésben mutattam egy tojástartót.
Ebben a kifestett, hagyományos tojástartó dobozban Húsvéttól Húsvétig tanyázik néhány korábbi kreatív alkotás: húsvéti tojások.
Nézzük, mi mindent rejt ez a festett tojástartó!
A benne található, különböző évekből származó húsvéti tojások mind kifújtak. (Egyik évben Németországból kaptunk ajándékba kifújó készletet, gondolom, ma is lehet kapni kreatív hobbi boltokban).
A tojások kifújása
- A tojások kifújásához a könnyebb lyukasztás érdekében érdemes egy ideig ecetben áztatni azokat, a sav hatására felpuhul a meszes héj. Persze azt nem kell megvárni, hogy “gyűrhető” legyen:)
- Határozottan, erősen kell megfogni a tűt és a tojást is. A tűt egy határozott mozdulattal bele kell döfni a tojásba, mindkét végén. Ha tál felett csinálod, akkor nem kensz össze semmit a kicsorgó tojással:)
- Lyukasztás után ki kell fújni a tojáshéjból a tartalmat. Erős fújásokkal, de türelmesen. Nehogy a nagy igyekezetben a kifelé igyekvő sárgája és fehérje nagyobb lyukat törjön, mint amit te szeretnél.
Miután letakarítottad az esetlegesen összemaszatolt héjat, és száraz is, lehet kezdeni a dekorálást.
- A legkevésbé látható tojások közül az egyik csak kék festékkel egyszerűen mintásra van festve.
- A bozontosnak látszó nyuszikát formáz.
- A zöld pöttyös sárga tojáson a pöttyök fényes flitterből ragasztással kerültek a tojáshéjra.
- Az alatta lévőn viaszcsíkok emelkednek ki a tojáshéj síkjából. Derekán fehérneművarrásnál használatos csipkéből van “öv”.
- Viaszos a jobb alsó tojás is.
- Aztán ott a hagyományos piros is.
- A bal alsót én festettem hímesre, legalább 10 éve:)
- Ez pedig az egyik legszebb, amit valaha láttam. A most 16 évesem egyik alkotása. Méteráru boltból származó dísznek valóból “zsinórozott” hímes tojás. Egyszerűen gyönyörű.

Egy válasz